Infolinia Almatur  +48 42 637 11 22  pn-pt  godz.10-17

Kolonie i obozy letnie, wakacje 2024

kolonie i obozy
wakacje
KOLONIE I OBOZY PROMOCJE POLSKA PROMOCJE ZAGRANICA OBOZY REKREACYJNE KONTAKT BLOG
menuKolonie i obozy
infoliniawyszukiwarka
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo

Kazimierz Dolny - warsztaty muzyczne (15-18 lat)

wiek: 15-18 lat

Obozy i Kolonie Polska

od 2949 zł Promocja

Termin:
24.06 - 04.07.2024

Wybierz termin i Rezerwuj

Kazimierz Dolny - warsztaty muzyczne (15-18 lat)
Kazimierz Dolny - warsztaty muzyczne (15-18 lat)
Kazimierz Dolny - warsztaty muzyczne (15-18 lat)

Kazimierz Dolny:

- Kadrę stanowią: studenci, absolwenci, wykładowcy uczelni artystycznych,
- Zapewniamy sprzęt do realizacji zajęć tematycznych,
- Codzienne relacje filmowe oraz zdjęciowe na FB,
- Zwieńczeniem obozu są przygotowane przez obozowiczów odpowiednio: wernisaż, film oraz koncert,
- Spacery po malowniczym Kazimierzu i pobliskich wąwozach

Program


Warsztaty muzyczne (15-18 lat)

Podczas naszych warsztatów uczestnicy poznają nowe utwory i techniki gry na gitarze. Zapoznają się z instrumentami perkusyjnymi i wykorzystywaniem ich w sekcji rytmicznej. Dowiedzą się, jak wygląda proces produkcji utworu z wykorzystaniem syntezatorów i programów do tworzenia muzyki. Do celów wyjazdu możemy zaliczyć: opanowanie i wykonanie kilku utworów przez całą grupę; stworzenie piosenki przez grupę wszystkich uczestników lub podział na kilka mniejszych grup, z których każda będzie mogła skomponować swój utwór. W ramach zajęć młodzież pozna i będzie analizować nowe utwory, za równo gitarowe jak i z innych gatunków muzycznych. Istotną częścią zająć będą jam session- wspólne granie i improwizowanie na różnych instrumentach. W trakcie takich sesji uczestnicy uczą się wzajemnego słuchania, grania do rytmu i ćwiczą występowanie przed innymi. Zajęcia programowe będa odbywały się w wymiarze ok. 3h dziennie (podzielone na bloki). Program obozu zostanie wzbogacony zajęciami rekreacyjnymi oraz integracyjnymi.

Przykładowy program zajęć tematycznych:

Dzień 1: zapoznanie uczestników, określenie umiejętności, przedstawienie planu zajęć, jam session - wspólne granie

Dzień 2: powtórzenie podstaw z gry na gitarze, akordów i technik prawej ręki

Dzień 3: produkcja muzyki - przedstawienie programów oraz sprzętu do produkcji muzycznej, porównanie wykorzystania gitary i syntezatorów w tworzeniu muzyki

Dzień 4: warsztaty ukulele, praca nad kompozycją - wybór gatunku, instrumentarium, koncepcja piosenki, przydzielenie zadań uczestnikom w procesie tworzenia utworu

Dzień 5: granie rytmiczne - ćwiczenia różnych technik praej ręki, pisanie/ćwiczenie utworów, jam session

Dzień 6: granie solo, podstawowe techniki grania solówek, pisanie/ćwiczenie poszczególnych części utworów

Dzień 7: warsztaty z wykorzystaniem loopera - tworzenie całej kompozycji samemu

Dzień 8: ćwiczenia utworów, jam session

Dzień 9: ćwiczenie utworów, nagrywanie wybranego/napisanego przez uczestników utworu, koncert
Program fakultatywny

- Rejs statkiem po Wiśle do Krowiej Wyspy – rezerwatu przyrody. Cena ok. 50 PLN.

- Wycieczka do Nałęczowa. Zwiedzanie pięknego zespołu pałacowo-parkowego Małachowskich, wraz z Muzeum Bolesława Prusa i kąpiel w basenie (Spa Nałęczów) lub - opcjonalnie - zabawa w kręgielni. Cena ok. 80 PLN.

- Spływ kajakami malowniczą i bezpieczną Chodelką. Cena ok. 85 PLN.




Zakwaterowanie

10 noclegów. Gościniec Basia, położony w cichej okolicy w dzielnicy Czerniawy. Kameralny obiekt posiada duży, zielony teren, wiatę ogniskową, boisko do siatkówki plażowej, mini-basen, pokoje 2-,3-,4-,5- osobowe z łazienkami, niektóre pokoje mają balkony.


Świadczenia

Zakwaterowanie: 10 noclegów. Gościniec Basia, położony w cichej okolicy w dzielnicy Czerniawy. Kameralny obiekt posiada duży, zielony teren, wiatę ogniskową, boisko do siatkówki plażowej, mini-basen, pokoje 2-,3-,4-,5- osobowe z łazienkami, niektóre pokoje mają balkony. Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki). Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. W trakcie całodziennych wycieczek – prowiant zamiast obiadu. Transport: autokar turystyczny. Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 PLN. Opieka pedagogiczna. Realizacja programu.

Informacje praktyczne
Cena nie obejmuje: dopłaty za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży ani programu fakultatywnego. W przypadku małej liczby zgłoszeń grupy wiekowe mogą być łączone. Program specjalistyczny poszczególnych obozów będzie realizowany w wymiarze ok. 3 godzin dziennie (oprócz dni całodziennych wycieczek) i będzie dostosowany do umiejętności uczestników. Zalecamy zabranie stroju kąpielowego oraz stroju i obuwia odpowiedniego do zajęć przewidzianych w programie obozu, legitymację szkolną, plecak na wycieczki, nieprzemakalną kurtkę oraz ciepły sweter lub polar, a także czapkę z daszkiem i krem ochronny z filtrem UV. Planowany przyjazd do ośrodka w godz. 14.30-18.00.

Informacje o cenie

Cena nie obejmuje: dopłaty za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży, programu fakultatywnego.
Podana cena imprezy zawiera obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN.


» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Kazimierz Dolny - warsztaty muzyczne (15-18 lat)   (skrót: KAZIMIERZ WARSZTATY MUZYCZNE 15-18 LAT 2024 PAX FB)
24.06 - 04.07.2024
 11 dni / PPKD0624
3249 zł   2949 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2849 zł
Plan podróżyRezerwuj
05.07 - 15.07.2024
 11 dni / PPKD0705
3249 zł   2949 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2849 zł
Plan podróżyRezerwuj

kod imprezy: PPKD~KAZIMIERZ_WARSZTATY_MUZYCZNE_15-18_LAT_2024_PAX_FB
Kazimierz Dolny to miasto w województwie lubelskim, leżące nad Wisłą. Jest magicznym miastem słynącym głównie z Rynku, który posiada przepiękne renesansowe kamienice i drewnianą studnię pośrodku. Symbolem miasta jest maślany kogut Kazimierski, którego warto skosztować będąc w tamtych rejonach. Dodatkowym atutem są otaczające miasto wąwozy lessowe. Miasto ma niesłychanie bogatą historię i kulturę, co przyciąga do siebie tłumy turystów. Warto udać się na zwiedzanie Kamienic, zespołu zamkowego, Starej Chaty, Muzeum Sztuki Złotniczej lub udać się na górę Trzech Krzyży aby podziwiać rozciągającą się z niej panoramę. Obok rynku znajduje się Mały Rynek i synagoga, gdzie również warto się wybrać i zwiedzić tamtejsze miejsca. W Kazimierzu Dolnym są organizowane obozy i kolonie artystyczne, detektywistyczne, fotograficzne, wokalne oraz filmowe.
Kolonie i obozy na Lubelszczyźnie będą okazją do zwiedzenia popularnych, podziemnych tras oraz zasmakowania niepowtarzalnej kuchni, m.in. parowańców, pierogów lubelskich, czy słodkich marchwiaków. Lubelskie będzie świetnym miejscem na krótsze, jak i dłuższe podróże. Jako ciekawsze lokalizacje na północy tego regionu wymienia się m.in. ścieżkę przyrodniczą "Bobrówka", która zachwyca przyrodniczymi atutami i pozwala obserwować życie zwierząt, Roztocze, a także Poleski Park Narodowy. Inne interesujące punkty na mapie Lubelszczyzny to magiczny Kazimierz Dolny, znajdujący się na zachodnich rubieżach województwa, o niesamowitym, historycznym klimacie, Zamość, Lublin, czy mniej znany Janów Lubelski, w którym dominuje czyste powietrze, spokój, błogość, bogactwo fauny i flory (Lasy Janowskie, Zalew). Kolonie na Lubelszczyźnie zagwarantują atrakcje o charakterze przyrodniczym, a także wiele ciekawych miejsc do zwiedzania i poznawania lokalnej kuchni, tradycji czy historii.
Największym miastem w województwie lubelskim jest Lublin. Jest to miasto bogate w historię, malownicze tereny i wyjątkowy klimat. Na Starym Mieście i w Śródmieściu Lublina zobaczymy średniowieczną Bramę Krakowską, Zamek Lubelski, którego początki sięgają XII wieku. Piękne atrakcje warte zwiedzenia w Lublinie to: Zamek Lubelski, okazałe kamienice i zaułki Starego Miasta, Baszta Półokrągła, Plac Po Farze, Cmentarz przy ul. Lipowej, Dawny Pałac Sobieskich. Jest to idealne miejsce do zwiedzenia dla ludzi w każdym wieku.




Kolonie i obozy dla dzieci
BPiT Almatur Łódź sp. z o.o.
90-417 Łódź, ul. Piotrkowska 59
tel. (42) 637 11 22
mail: lodz@almatur.pl
Nasze kolonie i obozy rekreacyjne, kolonie integracyjne odbywają się nad morzem, w górach, w miastach i nad jeziorami. Choć większość naszych propozycji skupia się wokół aktywnego spędzania czasu, jak np. kolonie żeglarskie, sportowe, kolonie windsurfingowe czy taneczne, nie brakuje tutaj również innych ciekawych opcji jak np. kolonie tematyczne. Proponujemy kolonie artystyczne - w sam dla kreatywnych dusz, które pragną poszerzać horyzonty, kolonie detektywistyczne, na których można poczuć się niczym Sherlock Holmes, a także rozmaite obozy fotograficzne, jeździeckie, deskorolkowe, przygodowe, kolonie militarne, obozy i kolonie aktywne, paintballowe czy survivalowe.